Banaby.pl   »   Jak wybrać łóżeczko dziecięce?

Jak wybrać łóżeczko dziecięce?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dziecięcego? Choć zakup może wydawać się rzeczą prostą, prawda jest zupełnie inna. Nasze pociechy potrzebują zdrowy a przede wszystkim spokojny sen. Łóżko musi być bezpieczne, jakościowe i praktyczne. Mamy do wyboru różne materiały takie jak lite drewno, deska laminowana czy tworzywo sztuczne - w naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę wzorów. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie łóżko dla Twojego dziecka.

W wieku około 3 lat nadchodzi czas by pomyśleć o zakupie pierwszego prawdziwego łóżka. Wymiary są w zakresie 130-160 cm i 70-90 cm, przeznaczone są dla dzieci do 6 roku. Ważnym elementem tych łóżek jest głównie barierka, która zapewni bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas snu. Lekkie i praktyczne nadające się dla najmłodszych są łóżka z motywami Disney. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w pięknych nasyconych kolorach. Ponadto dzieci mogą wybierać z różnych motywów ulubionych postaci bajkowych, takie jak Myszka Miki, Samochodziki, Frozen, itp. Kocha Twój synek samochody? Idealnym wyborem będzie dla niego łóżko - Samochodzik. Dla dziewczynek oferujemy łóżka jak dla księżniczki z baldachimem. Łóżka są w różnych rozmiarach i kolorach.

Łóżka z deski laminowanej są również z najróżniejszymi motywami dziecięcymi, które rozweselą każdy pokój. Dla miłośników klasyki mamy łóżka wykonane z litego drewna, można wybrać naturalne odcienie jak również łóżka kolorowe. Dla wszystkich rodzajów łóżek polecamy różnego rodzaju bariery ochronne, a także możliwość praktycznego schowka.

Gwarancją dobrej zabawy i optymalnego wykorzystania przestrzeni są łóżka na antresoli, które są odpowiednie dla dzieci od 6 lat. Zapewnią dziecku spokojny sen w nocy, w dzień kącik idealny do zabawy czy nauki. Wykonane są z litego drewna w różnych kolorach. Można wybierać spośród rozmiarów 180-200 cm i 80-90 cm. Duże znaczenie przy tworzeniu aranżacji z takim łóżkiem ma dobór dodatkowych elementów dekoracyjnych takich, jak np. namioty czy zjeżdżalnie. Zdarza się również, że maluchy muszą dzielić ze sobą mały pokój. W takich przypadkach idealnie sprawdzają się łóżka piętrowe. Są nie tylko praktyczne, ale również uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet - mianowicie zajmują niewiele miejsca, dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i zwykle można je łączyć z dodatkowymi konstrukcjami. U nas kupisz też łóżko piętrowe z dostawką. Podsumowując cały artykuł jest naprawdę wiele kryteriów, według których można wybrać łóżko. Przemyśl więc każde rozwiązanie. Nie rób zakupów pod wpływem chwili. Sprawdź, jaki rozmiar łóżka będzie pasował do pokoju Twojego dziecka. Wybierz model bezpieczny i wygodny.Pamiętaj, że komfortowy sen dziecka wyraźnie poprawia jego dobre samopoczucie w ciągu dnia. Powodzenia!